Usted está aquí: Inicio Noticias BERRIAK Aisia eta Kultura 2018ko martxoko agenda

2018ko martxoko agenda

2 SAREA ALDIZKARIAREN AURKEZPENA

Ostirala

Ordua: 19:30

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

 

4 KALEAN USO ETXEAN OTSO

Patata tropikala

Ikuskizun familiarra

 2-12 urte bitartekoentzat

Igandea

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Sarrera: 4 € (haurrak), 6 € (helduak)

 

EMAKUMEAREN ASTEA

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

6 DANTZA ETA TARTA LEHIAKETA

Asteartea

Ordua: 17:30

Tokia: Jubilatuen egoitzan

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

7 SOLASALDIA  “Goya y el Pensamiento Ilustrado“

Francisco de Goya-ren bitzitza eta lanari buruzko solasaldia Adela Buenoren eskutik

Asteazkena

Ordua: 18:00

Tokia: Itzartuko egoitzan

Gaztelaniaz

Sarrera doan

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

8 EMAKUMEEN GREBA OROKORRA

Osteguna

12:00 Kontzentrazioa Udaletxeko Plazan

9 PINTURA LEHIAKETAKO SARI-BANAKETA ETA “EL GRAN DIMITRI”ren BAKARRIZKETA

 Ostirala

 Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Sarrera doan

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

11 SOINU MAGIKOAK

Alberto Urretxo – Toti Martinez de Lezea Adriana Grigoras (Viola) – Amaia Zipitria (Piano) SOINU MAGIKOAK kulturaren bi oinarrizko alderdi hurbildu nahi dizkie handi nahiz txikiei: musika eta Euskal Mitolojiaren ahozko transmisioa. Xede horri begira, 90´ko iraupena duen tarte batean, arin eta etenik gabe tartekatuko dira SOINUAREN BIDAIA taldeak interpretatuko musika piezak eta TOTI MARTINEZ de LEZEAk aurkeztutako Euskal Mitologiaren kondaira eta pertsonaien ikuspegi bat. Bai interpreteak eta bai narratzaileak ere esperientzia zabala eta onarpen handia dute publikoaren artean.

Igandea

Ordua: 19:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Sarrera: 4 €

10 SOPELAKO IV. MASTER IGERIKETA SARIA

Larunbata

Ordua: 16:00

Tokia: Igerilekuetan

Antolatzailea: Sopela Igeriketa Swim

10 FOLK KONTZERTUA

Aly Bain & Phil Cunningham (Eskozia) Xabi Aburruzaga Trio

Larunbata

 Ordua: 20:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Sarrera: 12 €

15 FIGURAS OCULTAS

Genero ikuspegiko zinema

Osteguna

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

 Iraupena: 127 min.

Gaztelaniaz

16  OXIDO

Pez Limbo Teatro (Mikroteatroa 3 espazioetan)

Ostirala

Ordua: 20:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Aforo mugatua

Sarrera: 6 €

18 HERRI LASTERKETA

Igandea

Ordua: 10:30

Tokia: Udaletxeko plaza

Informazio gehiago eta izen-emateak : munarri.blogspot.com

 Antolatzailea: Munarri Atletismo Taldea

18 AXEL HEROI TXIKIA

Zinema familiarra

Igandea

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Iraupena : 80 min.

Sarrera doan

22 ZINEGOAK

 Bilboko GayLesBiTrans 15. Nazioarteko Zinema eta Arte eszenikoen jaialdia.

 Osteguna

 Ordua: 19:30

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz eta gaztelaniaz

Sarrera doan

23 INUNDACIÓN Histeria kolektiboa

Antzerkia

Antzezleak: Leire Ucha , Estíbaliz Villa, Maite Fombellida

Ostirala

Ordua: 20:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Sarrera: 6 €

Últimas noticias de Ocio y cultura

article thumbnailPinchando en el siguiente enlace podéis descargaros el programa de fiestas de Sopela y Larrabasterra 2018: http://www.sopelaudala.org/index.php/es/documentos/cat_view/12-kultura-eta-asialdia-cultura-y-ocio
article thumbnailEl 6 de junio de 2018 se realizó en la casa de cultura de Kurtzio el sorteo de las plazas de las colonias de verano organizadas, un año más por el Ayuntamiento de Sopela. Se han realizado sorteos en el 1º, 3º y 4º turno de las colonias abiertas y en el 1º y 2º turno de las colonias de surf. En el caso de las colonias de ciencia, Musikaz Blai, Summer Camp y 2º turno de las colonias abiertas no...
article thumbnail3-10-17-24 de junio EUSKERAZ OLGETAN Hora: 12:00 – 14:00 Lugar: Jauregizar plaza (en caso de lluvia: Kurtzio Kultur Etxea) En euskara   3 de junio XVIII CONCURSO DE PÁJAROS CANTORES Hora: 8:30 Lugar: Antzar Portu Organizador: Txori Lagunak Euskadi   3 de junio VII. DUATLOI TXIKIA Hora: A partir de las 10:00 Lugar: Plaza del ayuntamiento Para niños/as y jóvenes de 1 a 14 años Organiza: Hirubi...
article thumbnail  Se celebrará del 20 al 23 de septiembre, y todas las actividades y conciertos serán completamente gratuitos Actuarán un total de 10 grupos y Djs, con Travellin´Brothers Little Band, Grises, Liher, The Icer Company, Moonshakers, Zazkel, Melenas y Dj Tirry&Teri El periodo para presentar trabajos al concurso de cortometrajes sobre surf permanece abierto hasta el 2 de septiembre El festival cumple...
Más noticias: Cultura  

- Sopelako Udala - Sabino Arana, 1 Sopela 48600 Bizkaia (94) 406 55 00 -

Euskal Herria

Bizkaia